Dieta pudełkowa  zyskuje coraz większe grono fanów w naszym kraju. Nic dziwnego, gdyż tempo naszego życia znacząco wzrosło. O zaletach diety pudełkowej przekonałam się sama, korzystając cateringu dietetycznego Wygodna Dieta. O mojej przygodzie z cateringiem dietetycznym możecie przeczytać w moim wpisie TUTAJ – http://tetiisheri.pl/2021/04/10/dieta-pudelkowa-czas-start/ . Bez wątpienia mogę stwierdzić, że dieta pudełkowa składająca się z gotowych zestawów, które ktoś przygotowuje za nas posiada wiele dobrych stron.

Większość diet pudełkowych opiera się na aktualnie panujących trendach, dlatego też z łatwością można zamówić różne rodzaje diet m.in. diety: niskokaloryczną, wegetariańską, bezglutenową, bezlaktozową, sportową, dla diabetyka, bez ryb, antycellulitową i kilka innych. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie dla osób, które ze względów zdrowotnych lub światopoglądowych decydują się na wykluczenie określonych produktów ze swojego menu.

Po konsultacji z dietetykiem cateringu dietetycznego Wygodna Dieta i uzgodnieniu moich potrzeb w pierwszym

miesiącu zdecydowałam się na dietę bezglutenową.

Czas i wygoda to zdecydowanie największy plus diety pudełkowej. Menu dostarczane jest pod drzwi o odpowiedniej godzinie. Jedyne co musimy zrobić to odebrać je i cieszyć się smakiem. To była dla mnie idealna opcja. Przede wszystkim oznaczała mnóstwo zaoszczędzonego czasu.

Dzięki cateringowi mogłam skupić się na różnorodności w menu synka, podczas gdy ja miałam swoje pudełka z pysznie przygotowanymi posiłkami. Zabierałam je ze sobą do pracy, nie zastanawiając się co będę jadła danego dnia. Dzięki gotowym posiłkom łatwiej pilnowało mi się określonego czasu spożywania dań. Po okresie około 3h wyjmowałam pudełko z przygotowanym odpowiednio daniem i cieszyłam się smakiem przygotowanej potrawy.

Cecha charakterystyczną cateringu cateringu dietetycznego Wygodna Dieta jest różnorodność posiłków. Dieta  skomponowana jest w taki sposób, że pokrywa nasze zapotrzebowanie na energetyczność, jest odpowiednio zbilansowana. Firma cateringowa dba także o występowanie w diecie produktów sezonowych. Nie ma więc potrzeby robienia dodatkowych zakupów, dzięki czemu – prawdopodobieństwo podjadania lub rozszerzania diety o niewłaściwe produkty znacznie maleje.

Warto też dodać, że zwiększyła się moja świadomość dotycząca zdrowego odżywiania. Obserwując kompozycje posiłków pod względem zarówno składników, jak i gramatury, nauczyłam się dobrych nawyków żywieniowych. Poznałam nowe smaki i zmieniłam obecne preferencje żywieniowe.

Diecie pudełkowej mówię zdecydowane TAK. To doskonała opcja, dzięki której zyskasz dużo wygody, dodatkowy czas dla siebie i swoich bliskich, zadbasz o swoje zdrowie, poszerzysz wiedzę z zakresu odżywiania, a ponadto codziennie będziesz cieszyć się nowymi i zaskakującymi smakami.